Popis poskytovaných služeb

Vstupní vyšetření

V rámci vstupního vyšetření se provádí vyšetření ústní dutiny včetně získání anamnézy, zhodnocení stavu parodontu a měkkých tkání, orientační zhodnocení stavu chrupu a jeho kazivosti. Vstupní vyšetření se provádí u nových pacientů a u pacientů v intervalu návštěvy delší než 1 rok.


Instruktáž a nácvik ústní hygieny

Jedná se o výběr vhodných pomůcek pro domácí péči, nácvik postupů a technik ústní hygieny a kontrolu jejich účinnosti. Správné čištění zubů je nejlepší prevence zubního kazu a parodontitídy. I malé krvácení dásní je projevem zánětu, který časem může vést k parodontitidě.


Individuální reinstruktáž technik čištění

Pokud zjistíme nedostatky v provádění ústní hygieny, snažíme se je odstranit výběrem dalších pomůcek ústní hygieny nebo změnou stereotypu v provádění každodenního čištění zubů.


Odstranění zubního kamene

Zubní kámen je mineralizovaný zubní plak a jeho tvorba je závislá na správném čištění zubů. Zubní kámen odstraňujeme ultrazvukem nebo ručně (kyretami a scalery).


Leštění zubů a odstranění pigmentací

Leštění provádíme pomocí leštících kartáčků a leštící pasty. Leštění se doporučuje i za účelem odstranění povlaků po léčbě antibiotiky.


Ošetření citlivých zubních krčků

Citlivostí zubů trpí přibližně každý čtvrtý člověk. U velké části lidí je tato bolest způsobena erozí skloviny či ústupem dásní, který doprovází odhalení dentinu. Dentinové kanálky vedou ke dřeni zubu, kde jsou umístěny nervy. Obnažené kanálky jsou náchylné k vnějším vjemům, a tak vyvolávají citlivou reakci.

Citlivost zubů se projevuje bolestivou reakcí na základě několika faktorů:

  • chlad a teplo 
  • sladké či kyselé potraviny a nápoje 
  • abrazivní bělící pasty, agresivní bělící kůry apod. 

Když jsou dentinové kanálky uzavřené, nedochází v nich k pohybům tekutiny v závislosti na změně tlaku či teploty, a proto již nepřenáší vzruchy jako chlad, teplo apod. do nervového systému zubu.


Air flow

Přístroj air flow byl vyvinut již v roce 1979! Air flow je pneumatický práškový tryskací přístroj, pracující na principu voda + bikarbonátový prášek (soda) + vzduch. Přístroj odstraňuje zubní pigmenty, nečistoty, zabarvení zubů a plak. Čistí rychle a důkladně zabarvení zubů i na anatomicky těžce přístupných místech. Čistící částice dosahují rychlost až 800 km/hod, při dopadu na povrch zub čistí, ale zároveň se z povrchu odráží. Přitom vzniká mlhovina-aerosol z prášku, kapek vody, z plaku uvolněných bakterií a odumřelých buněk. Vzniku infikovaného aerosolu se nedá zabránit a je třeba při čištění chránit jak pacienta, tak ošetřujícího. 
Před ošetřením: natřeme Vám rty mastným krémem nebo vazelínou a zarouškujeme obličej. Nasadíte si ochranné brýle, oděv se chrání zástěrou. Používáme rozvěrač úst Optragete, který zároveň chrání Vaše rty. Na pískování používáme předehřátou vodu pro větší konfort pacienta.

Kontraindikace: neslaná dieta, dechové potíže – astma, kontaktní čočky (vyjmout), dále se přístrojem air flow neleští zuby ve stádiu vývoje, zuby s poškozenou sklovinou. 

Po ošetření: aplikujeme zdarma fluoridový gel nebo přípravek MI Paste. 

Rekapitulace 
Přístroj air flow se výborně hodí k odstraňování pigmentací z kávy, čaje, červeného vína, tabáku či pigmentací vzniklých nadužíváním chlorhexidinu. Velkým pomocníkem je také u pacientů s fixním ortodontickým aparátem (fixní rovnátka), u kterých je leštění zubů jiným způsobem značně znesnadněno. Také před bělením zubů je výhodné použít přístroj air flow k dokonalé očistě.


Jednorázové dobělení zubů Tréswhite

Pro jednorázové dobělení zubů po dentální hygieně nebo Airflow používáme Tréswhite Supreme.


Domácí bělení s individuálním nosičem

Pro bělení zubů používáme Systém OPALESCENCE®. Zhotovíme Vám tenký nosič, který doma naplníte bělícím gelem, nasadíte na zuby a necháte působit 6-8 hodin. Bělící kůra je na 7 až 10 dní. Při tomto způsobu bělení nedochází k dehydrataci zubů. Výsledky jsou okamžitě viditelné a nedochází k rychlému návratu k původním odstínům.

Více na www.opalescence.cz


Ordinační bělení

Bělení zahrnuje ordinační bělení zubů s použitím 6% peroxidu vodíku (v souladu s legislativou EU) a bělící LED lampy. Dále domácí dobělení pro zachování maximálního účinku.