Přeskočit na obsah

Air Flow

 

Přístroj air flow byl vyvinut již v roce 1979! Air flow je pneumatický práškový tryskací přístroj, pracující na principu voda + bikarbonátový prášek (soda) + vzduch. Přístroj odstraňuje zubní pigmenty, nečistoty, zabarvení zubů a plak. Čistí rychle a důkladně zabarvení zubů i na anatomicky těžce přístupných místech. Čistící částice dosahují rychlost až 800 km/hod, při dopadu na povrch zub čistí, ale zároveň se z povrchu odráží. Přitom vzniká mlhovina-aerosol z prášku, kapek vody, z plaku uvolněných bakterií a odumřelých buněk. Vzniku infikovaného aerosolu se nedá zabránit a je třeba při čištění chránit jak pacienta, tak ošetřujícího.


Před ošetřením: natřeme vám rty mastným krémem nebo vazelínou, nasadíte si ochranné brýle, oděv se chrání nejen rouškou, ale i zástěrou, na ochranu vlasů před znečištěním dostanete operační čepici.


Kontraindikace: neslaná dieta, dechové potíže – astma, kontaktní čočky (vyjmout), dále se přístrojem air flow neleští zuby ve stádiu vývoje, zuby s poškozenou sklovinou.


Po ošetření: aplikujeme zdarma fluoridový gel nebo přípravek Tooth mouse.

 

Rekapitulace:
Přístroj air flow se výborně hodí k odstraňování pigmentací z kávy, čaje, červeného vína, tabáku či pigmentací vzniklých nadužíváním chlorhexidinu. Velkým pomocníkem je také u pacientů s fixním ortodontickým aparátem (fixní rovnátka), u kterých je leštění zubů jiným způsobem značně znesnadněno. Také před bělením zubů je výhodné použít přístroj air flow k dokonalé očistě.